شبکه ملی عدالت

شبکه ملی عدالت چیست؟

  • هدف اصلی شبكه ملي عدالت، ساماندهي ارتباطات الكترونيك در دستگاه قضا و دسترسي به اطلاعات از ساير دستگاه‌هاي دولتي، نهادهاي عمومي و غيردولتي، شخصيت‌هاي حقوقي و بخش خصوصي است.
    در استفاده از اين شبكه پروژه‌هاي زيادي زير مجموعه شبكه عدالت قرار مي‌گيرند كه مهم‌ترين آن ارتباط با دولت است، كه اكنون به وسيله شبكه پيام دولت و شبكه عدالت اين ارتباط بين قوه‌ قضاييه و دولت برقرار شده است.
    مهم‌ترين مزيت آن اين است كه در بستر اينترنت فعاليت نمي‌كند و تحت اينترانت است. اما هنوز تعدادي از سازمان‌ها و نهادهايي كه بايد به اين شبكه به پیوندند هنوز بطور كامل وصل نشده‌اند و بعضاً بصورت پايلوت فعاليت مي‌كنند.

شهروندان مي‌توانند با مراجعه به درگاه خدمات الكترونيك قوه‌قضاييه به نشاني www.adliran.ir و یا مراجعه مستقیم به یکی از دفاتر خدمات الكترونيكي قضایی اعم از تهران و در مراکز استانها (به آدرس مندرج در سایت) دادخواست‌شان را ثبت كنند و نيازي به مراجعه به دادگاه نيست. بدین صورت که با همراه داشتن کارت ملی، کد پستی، تاریخ تولد به روز و ماه و سال و نیز منضمات پرونده، براي ثبت آنها و یا گرفتن شماره پيگيري بايد به دفاتر خدمات الكترونيكي قوه قضاييه مراجعه كنند و متعاقباً از طریق پیامک از ارجاع پرونده به شعبه مربوطه مطلع شوند.

با توجه به اينكه شماره تلفن همراه افراد در پرونده ثبت مي‌شود با استفاده از سامانه پیامک کوتاه کلاسه پرونده، مراحل طي شده و شعبه ارجاعی به همراه کد شخصی جهت مراجعات بعدی به سر شماره ۵۰۰۰۹۶۹۹ به اطلاع خواهان مي‌رسد.

 

 

جهت تعیین وقت مشاوره رایگان حضوری با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱۲۶۱۵۰۵۸۵
۰۲۱۲۲۸۳۷۰۶۷

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *